Ważne miejsca na mapie

Wakacje to dobra okazja do wzbogacenia wiedzy naszych dzieci o Polsce. Staramy się, żeby przy okazji wyjazdów na wczasy zwiedzić ciekawe miejsca. Czasami sprawdzamy, czy coś pamiętają z tych wyjazdów. Tak też było w niedzielę przy śniadaniu. Misza zrobiła Zo i Frankiemu mały quiz wspomnieniowy:

– Jakie miasta zwiedzaliśmy jeżdżąc nad morze?

– Gdańsk, Gdynia – wymienia Zo.

– Byliśmy jeszcze w Toruniu, a w drodze powrotnej w Malborku, Ostródzie i Gietrzwałdzie – dopowiada Misza. – A na południu Polski, gdzie byliśmy?

– Częstochowa, Kraków – wykrzykuje Franki.

– A jak jechałeś Franek w tym roku na wycieczkę szkolną do Kłodawy, to zatrzymaliście się w takim sanktuarium maryjnym pod Koninem – włączam się do zabawy. – Byleś tam już drugi raz. Rok temu pojechaliśmy tam na wycieczkę z dziadkiem.

Franek jednak nie mógł sobie przypomnieć co to za miejscowość.

– Na literkę ,,L” – podpowiada Misza.- Przypomnij sobie gdzie byłeś.

– Acha! – Triumfuje młody – W Lidlu!

O tatamaracje

Z wykształcenia politolog, dziennikarz i doradca życia rodzinnego. Z miłości mąż i ojciec dwójki obecnie nastolatków: Zosi i Franka. Lubię pisać, tworzyć wszelakie formy pisane od bloga, poprzez recenzje książkowe na drobnych utworach literackich kończąc. Obecnie pracuję w drukarni akademickiej i prowadzę kursy przygotowawcze dla narzeczonych.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzieci, Rodzinne, śmieszne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *