Czyny bohaterskie

Czas ucieka, mijają wydarzenia, a wpisów na blogu nie przybywa. Trzy tygodnie temu padł nam w domu sprzęt komputerowy i nasz wiekowy laptop został oddany do serwisu. Mam więc spore zaległości. A jest co opisywać. Chociażby o tym jak podczas wycieczki rowerowej zgubiliśmy Frankiego. Spadł mu łańcuch i biedak sam go naprawiał, a potem roztrzęsiony nas gonił. Podczas innej wyprawy Franki wywrócił się na rowerze dokładnie w tym samym miejscu gdzie równo rok temu wpadł do rowu z pokrzywami. Poprzysiągł teraz, że już nigdy do końca życia nie pojedzie na rowerze w to feralne miejsce.

Jeszcz inne doświadczenie  życiowe nabył Franki, kiedy Misza wysłała go do sklepiku, aby kupił majonez. Z kupnem nie było problemu, gorzej z płatnością. Młody zapomniał, gdzie schował pieniądze. Wrócił więc pośpiesznie do domu, aby spytać gdzie też podziała się zguba. Banknot był w górnej kieszonce kurtki. Uradowany Franki poleciał drugi raz do sklepu by dokonać płatności.

Godny opisania jest również zapał z jakim przez kilka dni Franki budował z gałęzi i uschniętej trawy szałas w zagajniku koło placu zabaw. Początkowo myślałem, że to taki ,,słomiany zapał” i że nic z tego nie wyjdzie. A tu się okazało, że wyszło. Musiałem mu trochę pomóc i Zo także. Efekt był imponujący. Zadziwił wszystkich bywalców placu zabaw.

Zo też ma na swoim koncie czyn bohaterski. Przez dwa tygodnie dzielnie znosiła domową kwarantanę jaką została objęta po wykryciu u niej półpaśca. Akurat teraz gdy na dworze piękna pogoda, kiedy dzieje się tyle fajnych rzeczy w szkole, podczas weekendu, nasza Zo musiała siedzieć z dziadkiem w domu. Przynajmniej miała okazję na przeczytanie kilku książek. Cieszę się, że załapała czytelniczego bakcyla.

Takie to oto ważne wydarzenia zdarzyły się w ostatnim czasie. Skrótowo odnotowuje je z kronikarskiego obowiązku. Niech pamięć o nich przetrwa na falach wirtualnego eteru. Chwała bohaterom!

O tatamaracje

Z wykształcenia politolog, dziennikarz i doradca życia rodzinnego. Z miłości mąż i ojciec dwójki obecnie nastolatków: Zosi i Franka. Lubię pisać, tworzyć wszelakie formy pisane od bloga, poprzez recenzje książkowe na drobnych utworach literackich kończąc. Obecnie pracuję w drukarni akademickiej i prowadzę kursy przygotowawcze dla narzeczonych.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzieci, Rodzinne, śmieszne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *