Pchli targ

Na naszym osiedlu zorganizowano ostatnio ,,pchli targ”. Pojechałem tam z Frankim na rowerach. Obejrzeliśmy sobie zaimprowizowane stoiska z wszelką różnorodnością asortymentu. Wśród niego były też i zabawki. Musiałem wytłumaczyć młodemu na czym polega idea pchlego targu. Chyba nie bardzo spodobała mu się koncepcja sprzedaży starych zabawek:

– Wiesz tato – mówił później jak jechaliśmy dalej rowerami – ja chcę, żeby moje stare zabawki, takie którymi się już nie bawię, żebyś je schował na strychu. Bo jak będę kiedyś tatą, to mogłbym te zabawki dać swojemu synowi, tak jak ty dałeś mi.

Bardzo mnie zaskoczyła ta dojrzała wypowiedź mego syna. Potakująco kiwnąłem głową.

– No chyba, że mój syn będzie strasznym bachorem – kontynuował dalej Franki. – Wtedy jednak lepiej będzie te zabawki sprzedać.

O tatamaracje

Z wykształcenia politolog, dziennikarz i doradca życia rodzinnego. Z miłości mąż i ojciec dwójki obecnie nastolatków: Zosi i Franka. Lubię pisać, tworzyć wszelakie formy pisane od bloga, poprzez recenzje książkowe na drobnych utworach literackich kończąc. Obecnie pracuję w drukarni akademickiej i prowadzę kursy przygotowawcze dla narzeczonych.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzieci, Rodzinne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Pchli targ

  1. ~Mateus pisze:

    Ja żałuje teraz że swoich zabawek nie zostawiłem do małego, ale mam nadzieje ze on zostawi a jak nie to mu w tym pomoce:-P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *