Hakuna matata

Dzień Babci i Dziadka mamy już co prawda dawno za sobą. Choć akurat w przypadku klasy Frankiego dzień ten został zorganizowany w ostatni piątek. Dzieci wraz z panią przygotowały spektakl dla swoich dziadków. Przygotowania objęte były wielką tajemnicą i odbywały się w szkole. Ze szczępków informacji jakie uzyskaliśmy wynikało, że Franki dostał rolę narratora w wierszu (czy też bardziej prawidłowo mówiąc – podmiotu lirycznego). Chodził po domu i powtarzał tekst: ,,akumaduma”.

O co chodzi? Czy to jakieś afrykańskie zaklęcie? Może ,,hakuna matata”, albo coś w tym stylu? A Franki nic, tylko w kółko to swoje ,,akumaduma”…

Dopiero podczas przedstawienia wszystko się wydało. Dzieci deklamowały wiersz Jana Brzechwy ,,Kuma”:

,,Przy gumnie siedzi kuma 
I duma. 
Kum przyszedł: „Nie siedź przy gumnie, 
Przybliż się, kumo, ku mnie!” 

I wtedy Franki na cały głos do mikrofonu:

,,A kuma duma”!

No i teraz zrozumiałem…

😆

O tatamaracje

Z wykształcenia politolog, dziennikarz i doradca życia rodzinnego. Z miłości mąż i ojciec dwójki obecnie nastolatków: Zosi i Franka. Lubi pisać, tworzyć wszelakie formy pisane od blogu, poprzez recenzje książkowe na utworach literackich kończąc. Obecnie pracuje w drukarni naukowej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzieci, Rodzinne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *