Wiecznie żywi

W skrzynce był list. Korespondencja od firmy telekomunikacyjnej była adresowana do mojej mamy. Rozerwałem kopertę. Ozdobna kartka na papierze fotograficznym, a na niej tekst: ,,Pani Danuto, dziękujemy, że jest Pani z nami od 13 lat…” Dalej następowała prezentacja nowej oferty zmiany planu taryfowego. 
Kartka wzruszyła mnie ogromnie. Po ponad czterech latach od pogrzebu jakaś korporacja nadal pragnie ubić interes z moją świętej pamięci mamą. Tak zwyczajne, normalne, a jednak wzruszające stwierdzenie wydrukowane z jakiegoś systemu identyfikacyjnego: ,,dziękujemy że jest Pani z nami…” W systemie klient jest wiecznie żywy. Dla systemu nie istnieje pojęcie śmierci. Jak trafisz do systemu to już pozostajesz w nim do końca… Bynajmniej nie własnego, ale do końca istnienia firmy. 

O tatamaracje

Z wykształcenia politolog, dziennikarz i doradca życia rodzinnego. Z miłości mąż i ojciec dwójki obecnie nastolatków: Zosi i Franka. Lubię pisać, tworzyć wszelakie formy pisane od bloga, poprzez recenzje książkowe na drobnych utworach literackich kończąc. Obecnie pracuję w drukarni akademickiej i prowadzę kursy przygotowawcze dla narzeczonych.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *